Unsuz Meyveli Pasta Tarifi

Yapılışı oldukça kolay unsuz meyveli pasta tarifi. Unsuz meyveli pasta nasıl yapılır?

Unsuz Meyveli Pasta Hazırlanışı:

Unsuz muzlu pasta yapılışı için önce pandispanyasını hazırlayacağız. Bunun için şeker ve yumurtayı krema haline gelene kadar çırpıyoruz. Daha sonra elediğimiz nişasta ve kabartma tozunu da ekleyip karıştırmaya devam ediyoruz.

Daha sonra hazırladığımız karışımı margarinle yağladığınız kek kalıbına karışımı döküyoruz. Keki ilk önce fırınımızın en yüksek derecesine kadar getirip kabarmasını bekliyoruz. Ardından sıcaklığı 40 derece düşürüp içi pişene kadar
pandispanyayı pişiriyoruz.

Pandispanyamız pişerken bizde pastamız için krem şantiyi hazırlayıp dolapta  donmaya bırakıyoruz. Pişen pandispanyamızı fırından çıkarıyoruz kek kalıbından çıkarmadan biraz dinlendikten sonra kek kalıbından çıkarıp enine ikiye ayırıyoruz. ikiye kesme işlemini iple de yapabilirsiniz.

Ardından pastamızın alt tabanını servis tabağına yerleştirip süt ile ıslatıp krem şantiyi sürüyoruz damla çikolata serpip, muz dilimlerini yerleştiriyoruz. Üst tabanını da süt ile ıslattıktan sonra ilk tabanın üzerine yerleştiriyoruz.
Üzerini ve yanlarını krem şanti ile kaplayıp spatula ile düz bir görüntü elde edene kadar düzeltiyoruz. Son olarak kalan şanti ile üzerini şekillendirip meyvelerle süsleyip servis ediyoruz. Afiyet Olsun…

Unsuz Meyveli Pasta TarifiPasta keki yapılışı için malzemeler:

4 Yumurta
1 Su bardağı şeker
2 su bardağı nişasta
1 Paket kabartma tozu

Ara katlar ve üstü için

2 Paket krem şanti ( 1 Su bardağı süt)
2 Adet muz
Damla çikolata

Pandispanyayı ıslatmak için

1 bardak süt

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir